Tercümeler Yapılırken Nelere Dikkat Edilir?

Tercüme Hizmetlerinin Sunulması Dünya Tercüme bürosu , teknoloji ve patent belgelerinin tüm alanlarında patent çevirisinde uzmanlaşmış bir ekiple yapmaktadır , Büromuz büyük firmalarla çalışmaktadır. Ekibimiz, Uluslararası Tercümanlık derneklerinin üyesidir  tüm Arap ülkeleri için patent, Ticari Kayıt Sertifikaları, Tezler, Ofis İşlemleri, resmi  Belgeler,  mali  Araştırmalar,  mahkeme kararları, broşür , katalog  kanun maddeleri ,,Hükümler, Hukuki  Belgeler,  Teknik Raporlar ve benzeri belgeleri   ve  patentle ilgili tüm sertifikaların profesyonel tercümeler ile en hızlı hizmetleri sağlıyoruz.  Tercüme ücretleri 1000 karekter üzerinden hesaplanmaktadır.Tercüme hizmetlerimiz aşağıdaki dilleri kapsar: İngilizce, Fransızca, İspanyolca, Rusça, Basitleştirilmiş Çince, İtalyanca, Türkçe ve Almanca dilleri ve diğer dillere tercüme etmekteyiz Ayrıca Tüm dilleri Türkçeye – Arapçaya  veya   Arapçaları  hedef dilere sorunsuz bir şekilde tercüme ediyoruz;

 

Deneyimlerimiz  farklı alanlarda mükemmel bir şekilde aşağıdaki görevleri ifa etmemizi  sağladı.Görevlerimiz:* müşteriye   saygı göstermek  ve her bir görevin gerekliliklerini yerine getirmek.  Tercümelerin  doğru olmasını sağlamak için  gereken tüm araştırmaları  yapmak  ve müşteri ile sürekli irtibat halinde olmak * Herhangi bir belirsiz noktaları tartışmak için müşterilerle irtibata geçmek* Çeviri hizmetleri sunmak  (İngilizce’den Arapça’ya) ve (Arapça’dan İngilizce’ye) düzenli olarak  müşterilerin taleplerini yerine getirmek * Çeşitli konularda makale tercümeleri  yazmak.

“Arapça çeviri hizmetleri sektöründe önde gelen şirketlerden biri olan Dünya Tercüme Bürosunun sloganı %100 müşteri memnunuyeti  ve kalite bakamından  garantili tercüme yapmaktır.Tercüme  hizmetlerine  ilaveten , DTP hizmetleri, grafik işleme, yayınlama ve eğitim hizmetleri de sunmaktayız  Bir Tercüme Projesi’ni Arapça veya  başka hedef dile tercüme etmek  kolay olmadığnı biliyoruz  Bu nedenle, uzman dilbilimcilerimiz ve DTP uzmanlarımız aracılığıyla profesyonel çeviriler ile rekabetçi fiyatlarla  yaparak Başarlı  oluyoruz.. Tıp, Telekomünikasyon, Bilgi Teknolojisi, Pazarlama, Bankacılık, Finans, Tıbbi ve Sağlık, Otomotiv, Havacılık, Gıda, Tarım, Kişisel Belgeler, Hukuk ve Hukuk, Medya , Teknoloji, Mühendislik, Altyazı  gibi  işleri ifa ediyoruz çalıştığımız çapraz diller aşağıdaki gibisir.

İngilizce> Almanca,

İngilizce> Fransızca,

İngilizce> Farsça,

İngilizce> Urduca,

İngilizce> Türkçe,

Almanca> İngilizce vb.

 

Dünya Tercüme Bürosu doğru Tercüme merkezi olarak 37  yıl önce kurulmuştur ve Arapça’dan neredeyse tüm dillere ve  tersi dilere  tercüme ediyoruz.

Çeviri Bürımuz İstanbulda  kayıtlı bir çeviri bürosudur.

Tercüme ,, yazı yazma, düzeltme,ve masaüstü yayıncılığı yapıyoruz. Sadece mükemmel Tercümanları  profesyonel olarak tutuyoruz. Yüksek kaliteli  Tercümeler  sunuyoruz. Tercümeleriniz , uzman Tercümanlar  tarafından yapılır, ikinci Tercüman  tarafından  kontrol edilir  varsa hatalar düzeltilir ve bir DTP uzmanı tarafından biçimlendirilir. Uzmanlık alanlarımız

1. Hukuki tercüme;

2. Tıbbi tercüme

3. Finansal tercüme;

4. Savunma alanında  tercüme;

5. Bilgi Teknolojisi tercümesi;

6. Telekomünikasyon tercümesi;

7. Otomotiv alanında tercüme;

8. Teknik Kılavuzlar tercümesi;

9. Yazılım Yerelleştirme işleri

10. Sosyal Bilimler tercümesi;

11. Pazarlama ve Reklamcılık tercümeleri

12. Onaylı Belgeler tercümesi

Büromuz ayrıca , tercüme ve redaksiyon hizmetleri de sunmaktadır . Rekabetçi fiyatlarla en iyi hizmetleri sunmaya kararlıyız.  Türkçe’den Arapça’ya , İspanyolca’dan Arapça’ya, Rusça’dan Arapça, İtalyanca Arapça’ya, Japonca’dan  Arapça, Çince’den Arapça’ya, Almanca’dan Arapça’ya, İngilizce’den Arapça’ya, Fransızca’dan Arapçaya;Otomotiv, Kamyon, Traktörler, Tıbbi Cihazlar, Ev Aletleri, Ağır Hizmet Ekipmanları, Web Siteleri, Elektrikli Cihazlar, DVD, Uydu, Cep Telefonları, LCD’ler, Uzaktan Kumandalar için eğitim operasyonları ve servis kılavuzlarının tercümesini  mükemmel bir şekilde yapacak  Kuruluşlarından biriyiz Kumanda, Kameralar, Oyunlar, Yazılım, Veri Takımları, Yazıcılar, Yemek enüleri, G5 Uydu Telekomünikasyon Ağları. Trados, sistemini  profesyonelce kullanıyoruz. Orta Doğu’da potansiyel pazarları hedef alan, web sitesi tercümesinden web sitesi pazarlamasına kadar, içerik ve tasarım açısından Arap kültürüne uyumu sağlamak için, ticari alanlarda kapsamlı bir çözüm  sunmaktayız Müşterileriniz için  DTP .ve trados   sistemiyle  Kaliteli çeviri hizmetleri sunmaktayız ve müşteri memnuniyetini garanti ediyoruz. Çeviri, yerelleştirme ve DTP’nin liderlerinden biri olan Trados sistemi ile  her türlü konuyu  Türkçeden  Arapça, Farsça, Urduca ve Peştuca’ya tercüme edebiliriz .