Hizmetlerimiz

Uzun yıllardan beri sizlere profesyonel çeviri hizmetleri veren Dünya tercüme büromuz tüm dillerde uzman tercümanlar aracılığı ile yazılı ve sözlü çeviri hizmetleri sunmaktadır. Dünya tercüme bürosuna sunduğunuz çeviriler için sizlere öncelikle fiyat teklifi sunulur, sizlerin onayı ile hedef diline çevrilecek belgeler alanında uzman yeminli tercümanlar tarafından çevrilip kontrol sürecinden geçtikten sonra istediğiniz zaman dilimleri arasında çevirileriniz teslim edilir. Sonrasında belgelerinizi tercüme büromuza bağlı noterler tarafından Noter tasdiki yaptırabilir, Apostil onayından geçirebilirsiniz. Fiyat teklifleri 1000 karakter üzerinden hesaplanır. Her dilin 1000 karakter fiyatı değişmektedir. Çeviri fiyat bilgileri için fiyat listemizi gözden geçirebilirsiniz. Teslim süreleriniz gelen talep doğrultusunda sizlere en uygun süreç belirlenip onayınız alındıktan sonra çeviri işlemlerine başlanır. Belgelerinizi ister kargo ister dünya tercüme bürosu şubelerinden alabilirsiniz.

Yazılı tercüme hizmetleri

Yazılı tercüme hizmetleri alanlarına göre değişiklik göstermektedir. Tüm dillerde yapılan çevirilerde hata olmaması ve doğru anlam karşılığı olması açısından doğru tercüman ile çalışmak bir tercüme bürosunun öncelik çalışma prensibidir. Dünya tercüme bürosu yılların verdiği deneyim ile teknik çeviri hizmetleri için uzman tercümanlar ile çalışmaktadır. Her dilde ve her alanda farklı tercüman ile çalışmak yapılacak çevirilerde hata oranını en aza indirir.

Yazılı tercüme alanları nelerdir?

Hukuki tercüme
Akademik tercüme 
Edebi tercüme
Katalog çevirileri
Tıbbi tercüme
Ticari ve finansal tercüme
Kitap çevirileri
Web site çevirisi
Deşifre tercüme

Sözlü tercüme hizmetleri

Sözlü tercüme hizmetleri günümüzde yaygınlaşan bir çeviri dalıdır. Yazılı tercüme dalından farkı, karşılıklı diyaloglar halinde çeviri hizmetleri verilmesidir. Sözlü tercüme deneyim ve bilgi gerektiren bir durum söz konusu oluğundan, tercümanların doğru bilgi birikimine sahip ve alanında eğitim almış kişilerden oluşması gerekmektedir. Yapılan çevirilerde yazılı tercüme gibi düzenleme yapılamayacağından profesyonel tercümanlar ile çalışmak, yeminli tercüme bürolarına büyük görev düşmektedir. Sözlü tercüme fiyatları saat bazından hesaplanmaktadır. Bazı çevirilerde yarım gün ya da tam gün fiyatları sunulmaktadır. Sözlü tercüme fiyatları hakkında ayrıntılı bilgi almak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz. Sözlü tercüme hizmetleri, Ardıl tercüme ve simultane tercüme olarak 2’ye ayrılır.
Ardıl tercüme
Konuşmacı konuşması bittikten sonra sözlü olarak hedef dile çevrilmesi ile yapılır. Konuşmacı konuşmasının bitimi üzerine tercümana hedef dile çevirebilmesi için zaman tanır, bittikten sonra tekrardan konuşmasına devam eder. Burada önemli olan husus tercümanın, konuşmacının sözlerini noktası noktasına aktarabilmesi gerekmektedir. Ardıl tercüme yapacak olan kişiler, doğru anlama ve dikkat özelliğine sahip olması, çevrileri doğru aktarılabilmesi açısından önemlidir.
Simultane tercüme
Simültane tercüme, Ardıl tercüme hizmetleri gibi sözlü olarak yapılır. Fakat Ardıl çevirilere göre daha zor bir hizmettir. Yapılan çeviriler ardıl tercüme gibi konuşmacının konuşması beklemeden çeviriler, doğrudan çevrilir. Ardıl tercümeye göre iki kat dikkat gerektiğinden simultane çeviri yapacak olan tercümanların eğitimini almış deneyimli kişilerden olması gerekmektedir.

blogs