Özbekçe tercüme

Özbekistan cumhuriyeti, Türkiye cumhuriyetlerine mensup bir orta Asya ülkesidir, sınırı şöyledir;doğu taraftan Kırgızistan cumhuriyeti, güneydoğu tarafından Tacikistan, kuzey batı tarafından Kazakistan, batı tarafından Türkmenistan , güney doğu tarafından Afganistan cumhuriyeti ile hududu bulunmaktadır

Özbekistan’ın başkenti Taşkenttir, yüz ölçümü takriben 460.000km2 ‘dir nufüsü tahminen 23 milyondur.

Özbekistan yer altı zengin kaynaklara sahip olup çok miktarda doğal gaz, petrol ve madenlere sahiptir, iklimi kurak olup aynı zamanda bitki örtüsüne sahiptir bu nedenle ülke sığır , koyun geçi ve deve gibi evcil hayvancılık besiciliğine sahiptir ekonomisi pamuk ve sanayi’ye dayalıdır, dünyanın 4. Pamuk üreticisidir yanı sıra zamanda ipek böceği yetiştirme alanları çok yaygındır .

Özbekistan cumhuriyeti 1991 yılında bağımsızlığına kavuşmuştur.

Yeminli Özbekçe tercüme

Dünya Tercüme ofisindeki misyonumuz özel şirketlere ,tüm devlet kurumlarına ve özel , tüzel kişilere çok uygun fiyatlarla kaliteli yeminli tercüme hizmetleri sunmaktır.

Vizyonumuz

Dünya Tercümanlık Bürosu bilimsel makale, kültürel alanında bulunan tüm yararlı bilgileri yabancı dillerden Türkçeye tercüme edip sadeleştirilmesinin çok önemli olduğunu düşünmektedir,bu nedenle Dünya tercüme bürosu teknoloji, finansal, hukuki, bilimsel, mühendislik alanlardaki tercüme işlerine çok ilgi duymaktadır.

Yeminli Dünya tercüme bürosunun hedefi ve amacı

Dünya tercüme bürosu, her alanda kaliteli tercüme yaparak , dilsel , denetim ve tercüme işlemlerini takip ederek her türlü destek çalışmalarını takdim edip müşteri memnuniyetini sağlamayı hedeflemektedir

Özbekçe yeminli tercümanlık hizmetleri

Dünya çeviri bürosu tarafından sunulan tercüme hizmetleri şöyledir:

Dünya Tercüme ofisi, Türkçeden, Arapça;Fransızca , İtalyanca, yunanca, Almanca , Çekçe, Macarca ; Fince, Danca, Norveçce, Slovakça, İngilizce, İspanyolca, Bulgarca, Rusça, Ukraynacaya Her türlü tercüme redaksiyon yapmaktayız,bununla birlikte bünyemizde çok sayıda Konusunda uzman tercümana sahibiz, uluslararası standartlara uygun olarak yüksek derecede kaliteli hizmet sunmaktan mutluluk duymaktayız.

Tercüme ofisimiz, Tıbbi , mühendislik, hukuki , muhasebe, gazetecilik, senaryo alanlarında tercüme hizmetleri sunmaktayız. Hizmetlerimiz bununla sınırlı kalmayıp çeşitli konularda ­makale , yüksek lisans doktora tezlerini tercüme etmekteyiz. Nihai hedefimiz rekabetçi fiyatlarla , mahalle ve uluslar arası şirketlere ve kuruluşlara tercüme hizmeti sunmaktır

Tercüme türleri

Dünya tercüme ofisi , her türlü sözleşme, hukuki belgeler, kararnameler, dava dilekçeleri, yargı kararları, fizibilite , rapor, prospektüs , her türlü finans , muhasebe belgeleri bilanço, faaliyat sertifikaları, katalog, el kitapları ,broşür, işletmeler için uygulama prosedürleri, her türlü ihale şartnameleri gibi tercme hizmetleri sunmaktadır.

Kaliteli Özbekçe tercüme

Dünya tercümanlık ofisi, tercüme konusunda çok hassas olup her türlü resmi , veya özel belgeleri, gerçek bir şekilde değerinde ve aslına uygun olarak otantik hizmetler sunmaktadır.

Hukuki tercümeler

Dünya tercüme bürosu, her türlü adli evrakları, dava dilekçeleri, tebliğ zarfı , talepname, antrag, boşanma kararları, dava dilekçeleri vasiyetname, miras belgeleri, nafaka sözleşmeleri, vesayet belgeleri,finansal ve bankacılık ile ilgili belgeler, muhasebe notları, her türlü mali tablo, hissedarlar arasında tanzim edilen anlaşmalar,finansal raporlar ve belgeler, proje finansman belgeleri, devlet ihale şartnameleri, beyan ve ifade tutanakları, kredi sözleşmeleri, kuruluş ve şirket tesis belgeleri, bütçe raporları, yıllık fizibilite ve rapor belgeleri, istatistiksel dosyaları, mali bilanço ve bunun gibi evrakları özenle Türkçeden İngilizceye, Almancaya, Fransızcaya ve diğer dünya dillerine tercüme etmektedir.

Dünya tercüme bürosun’da istihdam edilen çevirmenler, tecrübeli, terminoloji’ye hakim nitelikle elemanlardır, her türlü belgeyi metne sadık kalarak yeminli çeviri edip müşteriye teslim etmektedirler.