Geçmişten Bugüne Korece Dili

Kore yarım ada olup  tarihi  milattan önceye dayanmaktadır altıncı yüz yılda Çinliler koreyi istila etti  bu işgal 1900  miladi yıllarına kadar uzandı daha sonra kore Japonlar tarafından işgal edildi, bu işgal 1945 yılına kadar devam etti  . Japonya  ikinci dünya savaşına girdi ve yenildikten sonra koreyi   yarım adasını  kayıp etti. Güney tarafı Amerika birleşik devletleri tarafından  ve kuzey tarafı  Rusya tarafından işgal edildi. Bu işgallerden sonra kuzey tarafın’da  kominist rejimi güney tarafında’da  demokratik rejim kuruldu. 1950 yıllarının ortasında  rus subayların kumandasında kuzey kore güney koreyi işgal etti ve  yarım adanın Tamamına kominist rejim hakim olmasını sağladı . ancak birleşmiş milletler bu durumu kabul etmedi . birleşmiş milletler yarım adaya asker gönderdi bu savaşa Türkiyede bir tugay askerle katıldı ve Mehmetçik çok  büyük kahramanlıklar gösterdi ve çok beğeni  kazandı.    1953 yılında savaş bitti ve  ateşkes  imzalandı.savaş bittikten sonra güney kore başkanlık sistemine  geçti  ve yakın bir zaman dilimi içinde çok gelişme kayıt etti ,  kuzey ve güney taraflarını birleştirip tek devlet haline gelmesi  için  hala çok çaba gösterilmektedir.

Kore asya kıtasının doğu tarafında bulunan bir ülkedir, kuzeyinde  kuzey kore cumhuriyeti  batı tarafından sarı deniz , güney doğu tarafında doğu çin denizleri doğu tarafındada Japon denizi  ile sırınlıdır. Korenin resmi dili korecedir.

Güney korenin batı  kıyıları çok çıkıntılı ve girintilidir,  kore  çok sayıda büyük ve küçük adalarla  çevirilidir , korenin bu ada bölgelerinde önemli limanları bulunmaktadır. Batı kısmı çok geniş alanlar , tepeler ve ovalarla kaplıdır, kore   genelikle yüksek olmayan  dağlar ve  tepelerden oluşmaktadır

İklimi    kışın soğuk ve yazın sıcak bir iklime sahiptir, doğal kaynakları , demir kömür, altın grafit , bakır  ve az miktarda kurşun ‘dan oluşmaktadır,    çok önceleri kore ormanla kaplı bir ülke idi ancak  yangın ve plansız ağaç kesimleri ülke  ormanları yok etmiştir. Bazı dağları hala çam ağaçları ile kaplıdır.

Kore ilk kurulduğunda 15 milyon nufüsü vardı ancak kuzeyden ve başka ülkelerden çok göç aldığı için nufüsü 50 milyona yaklaştı.  Kore son 50 yılda çok hızlı bir şekilde sanayleşti   nufüsünün büyük kısmı köylerde ve kırsalda  ve  nufüsün üçte biri şehirlerde yaşamaktadır , kentte  yaşayan nufüs kırsalda yaşayanın aksine  batı hayıtını ve kültürünü benimsemektedir. Başkenti seoul’dur. Güney korenin  komuşusu Japonya , çin halk cumhuriyeti ve kuzey kore cumhuriyetidir.

Korece tercüme hizmeti almak için Neler Gereklidir?

Korece tercüme hizmetleri için Firmamız müşterilerini düşünerek  yüksek  derecede kaliteli Korece tercüme  çözümler sunmaktadır ,  onlarca sertifikalı dilbilimciler ağı ve yeminli tercüman ağı kurmuştur . Ayrıca, Firmamız tamamen ISO 9000:2008 sertifikalı  Korece tercüman istihdam etmektedir  tüm projelerinizi . en hızlı bir şekilde kaliteli  bir şekilde  standartlarına uygun olarak hazırlamaktadır. Firmamızdan  ücretsiz 1000 karekterlik numune ve  ücretsiz fiyat teklifi  sunabilirr.Firmamız geçmişi Liz Elting ve Phil Shawe 1991 yılında İş New York Üniversitesi Stern Okulda bir araya geldi. Çeviri sektöründe çalışan birkaç yıl geçirmiş olması, Bayan Elting hızlı ve doğru bir şekilde karmaşık projeler teslim edebilen bir hizmetkar kuruluş için bir ihtiyaç olduğunu hissettim. 1992 yılında, Elting ve Shawe bu boşluğu doldurmak için kurulan Firmamız. Lider işletmelere dünya çapında en yüksek kalite dil hizmetleri sağlamak onların görevi. Hiçbir dış finansman ile, Firmamız başlangıcından iki kişilik bir şirket bir yurt odası dışında dünyanın en saygın Dil ve iş hizmetleri şirketlerinden Firmamız 1980 yılında  İstanbul Sirkecide kuruldu

Türkçeden koreceye ve koreceden Türkçeye , tıbbı, ticari , hukuki ve teknik tercümeleri çok uygun ve rekabet edebilir fiyatla yapmaktadır. Son yılarda koreden ithal edilen hazır gıda paketleri için çok  firmalara  koreceden Türkçeye   gıda test sertifikaları  ve gıda mühteviyatı sertifikaları tercüme ettik.

Aynı zamanda  koreceden çapraz dilere direkt olarak tercüme hizmeti sunmaktayız. Örneğin İngilizceden korece’ye  japonca’dan koreceye, Almancada korece’ye…vs.

Tüm Korece  tercümeleriniz için  bize sormadan belgelerinizi tercüme ettirmeyiniz. Bizden fiyat ve numune tercüme  talep ediniz lütfen